Klub Marynarki Wojennej w Gdyni
Aktualności
Wystawa POCKET PARKS GDYNIA
13.02.2018
W piątek, 23 lutego zapraszamy na wernisaż wystawy POCKET PARKS GDYNIA. Początek wydarzenia o godz. 18.00, Wstęp wolny !!!

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /Klubu Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ tylko do 28 lutego br.

 

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Miasto Wspólne, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i Klub Marynarki Wojennej.

 

Wystawa to prezentacje projektów przestrzeni publicznej Gdyni pt. „Pocket Parks Gdynia”. Są to projekty, które powstały w Katedrze Architektury Przestrzeni Kulturowej w pracowni dr hab. Jana Sikory i są efektem współpracy z gdyńskim stowarzyszeniem Miasto Wspólne. Prezentowane projekty to 5 miejsc w Gdyni, które zdaniem społeczników, wymagają nowych aranżacji, a w przyszłości można by zrealizować je stosunkowo niskim kosztem, dwie z nich dotyczą centrum miasta, są to: parking przy ul. Zawiszy Czarnego 1 /przy naszym Klubie/ oraz teren nieopodal ul. Żwirki i Wigury, pozostałe z nich mieszczą się w gdyńskich dzielnicach Chyloni i Działkach Leśnych. Wydarzenie to nie tylko ekspozycja, ale też doskonała okazja do dyskusji na temat zagospodarowania przestrzennego miasta Gdyni.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych