Klub Marynarki Wojennej w Gdyni
Aktualności
Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Edwarda Stachury „Wierszem malowane”
07.09.2016
15 września zapraszamy do Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Edwarda Stachury. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

Jerzy Edward Stachura - artysta malarz, poeta i bard. Urodził się w Gdyni, całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku.Inspiruje się, twórczością Vincenta van Gogha. Wrażliwość twórczą miał w sobie od zawsze, jednak pasję do malarstwa odkrył w sobie będąc dorosłym mężczyznom. Przypadek sprawił, że rozpoczął nową przygodę, która szybko zmieniła się w sposób życia. Przebywając w pracowni przyjaciela został zachęcony do stworzenia pierwszej pracy. Odważył się wykorzystać chwilę i od tamtej pory tkwi w twórczym nałogu, którego nie jest w stanie nasycić.

Obrazy Stachury wypełnia odwaga i umiejętność łapania chwili. Są szybkie, ekspresyjne i pełne pasji. Emocje przejawiają się również w tematyce, które nawiązuje do najbliższego otoczenia. Inspiruje się ukochaną dzielnicą – Grabówkiem. Sięga po tematy związane z miastem i morzem, ilustruje swoją poezję.

 

Wystawa czynna będzie do 29 września. /Mała Galeria im. admirała floty Andrzeja Karwety, Klub MW, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

 

powrót

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych